Jak zorganizować imprezę w ogrodzie?

Jak zorganizować imprezę w ogrodzie?

Choć sezon wakacyjny powoli się kończy, pogoda nadal sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Idealny sposobem na zakończenie lata (choć jeszcze nie kalendarzowego), jest zorganizowanie imprezy w ogrodzie. Chcesz zorganizować przyjęcie, bez zbędnego stresu i wydatków? W poniższym artykule przedstawiamy nasze pomysły na garden party! Zapraszamy do lektury.

Przygotuj atrakcje dla każdego!

Impreza w ogrodzie to super pomysł na spotkanie ze znajomymi, celebrowanie urodzin, czy rocznicy ślubu. Przygotowując przyjęcie na zewnątrz, warto zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jeśli chcesz, by każdy dobrze się bawił, przygotuj odpowiednie atrakcje. Na pewno wśród swoich znajomych masz grupę osób, które lubią dobrą muzykę i kolorowe drinki, ale znajdą się też tacy, dla których ważniejsze są długie rozmowy przy fajce wodnej lub bongo. Jeśli posiadasz takie urządzenie, to super. Może ono uświetnić imprezę i wprawić w doby nastrój przybyłych gości. Jeśli nie, kup bibułki i akcesoria do palenia, to również gadżety przydatne na imprezach.

Zadbaj o estetyczny wygląd ogrodu

Klimat na imprezie ma ogromne znaczenie, dlatego przygotuj swój ogród na wielkie wydarzenie. Przystrzyż trawnik, pozbądź się starych gałązek drzew, zgrab liście. A ponadto zadbaj o odpowiednie ozdoby. Nic taki nie nadaje klimatu, jak odpowiednie oświetlenie. Ozdób ogród świątecznymi światełkami i poustawiaj zapachowe świeczki. Centralnym miejscem spotkań w ogrodzie jest stół. Zastanów się, jak go ulokować, by znalazło się przy nim miejsce dla każdego. Jeżeli w dniu imprezy przewidziane są upały, zadbaj o odpowiednie zacienienie – specjalny namiot, lub parasolka, albo usadzenie gości pod drzewem, to super pomysł. Nieodłącznym elementem imprez w ogrodzie, jest grill. Ustaw go w odpowiedniej odległości od stołu, tak by dym nie leciał na biesiadników.

Przekąski i alkohol na przyjęciu

Bez wątpienia ważną częścią każdej imprezy, a szczególnie tej organizowanej w ogrodzie są przekąski i alkohol. Jeśli planujesz grilla, przygotuj zróżnicowane menu, w którym znajdą się zarówno mięsne, jak i wegańskie potrawy. Z alkoholi, warto przygotować poncz. Jest smaczny, tani i można zrobić go w dużej ilości. Najlepiej, gdy przyrządzimy dwie wersje słodką i wytrawną, wtedy każdy na pewno znajdzie swój ulubiony smak. Warto poprosić również gości by sami też przynieśli alkohol, taki jaki lubią najbardziej.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej zapraszamy na nasz portal.