Jak zorganizować niezapomnianą domówkę?

Jak zorganizować niezapomnianą domówkę?

Ledwo skończyło się lato, a pogoda już zrobiła się barowa. W deszczowe dni niechętnie wychodzimy z domu i wcale nie ma się co dziwić. Jednak szkoda marnować czas i spędzać wieczory przed telewizorem. Na zakończenie wakacji, może warto zorganizować domówkę i poświętować z najbliższymi? Jak przygotować niezapomnianą imprezę i wprawić w zachwyt przybyłych gości? O naszych pomysłach przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Gry i zabawy, czyli rozrywka dla każdego

Choć pogoda nie poprawia nam humoru, na imprezie na pewno wszyscy się będą dobrze bawili, a my już oto zadbamy. Jeżeli chcemy, by nasza impreza różniła się od innych, musimy przygotować różnego rodzaju atrakcje. O czym dokładnie mowa? Jeżeli nastawiamy się na chillowy klimat, warto przygotować planszówki i inne gry, przy których będziemy dobrze się bawić. Ciekawym pomysłem na imprezę na pewno jest też shisha, bongo, a może bibułki i różnego rodzaju ziółka? Nic tak nie łączy wszystkich biesiadników, niż rozmowy przy smakowym dymku.

Przekąski oraz drinki – co przygotować dla gości?

Jeśli organizujemy domówkę i nie jest to spontaniczna impreza, warto przygotować dla gości coś specjalnego. Imprezy, na których są przekąski i alkohol od razu zyskują na prestiżu. Na jakie przystawki warto postawić? Jeżeli nasza impreza jest imprezą tematyczną, w stylu meksykańskim, włoskim, a może francuskim? Wtedy warto przygotować potrawy z tych rejonów, jednak jeśli stawiamy na tradycyjną domówkę, również nie ma co kombinować i wybrać to, co zawsze sprawdza się na imprezach, czyli chipsy, paluszki, koreczki, kanapeczki, deska serów i wędlin, oraz słodka przekąska. A co z alkoholem? Zwykle jest tak, że alkohol goście kupują we własnym zakresie, jednak możemy od siebie przygotować coś taniego i dobrego. Idealnym pomysłem jest poncz, który sprawdza się niemal na każdej imprezie.

Muzyka i wystrój – to wprawi w nastrój

Muzyka stanowi ważną część każdej imprezy i to ona wprawia w szampański humor, lub całkowicie zamula. Dlatego też musisz dokładnie przemyśleć playlistę i wybrać uniwersalne taneczne kawałki, przy których każdy będzie się dobrze bawił. Równie ważny co muzyka, jest samo wystrój i oświetlenie. Przyciemnij żarówki, albo zastąp je świątecznymi lampkami i zapachowymi świecami. Na imprezie nie może być zbyt jasno, bo to nie nastraja. Zadbaj oto, by zrobić miejsce do tańczenia oraz fajnych kącik, gdzie goście będą mogli siedzieć, pić drinki i po prostu rozmawiać.